Dentální centrum Happy smile: Přístrojové vybavení

CEREC 3D 

Přístroj vám dokáže během dvou hodin nahradit chybějící část zubu. Nejříve Vám naskenuje zub,pak ho virtuálně vymodeluje v 3D programu a konečně doopravdy vyrobí. Výzkum této metody začal již v roce 1980 na univerzitě v Curychu a první pacient byl ošetřen před dvaceti lety, od té doby se metoda stále zdokonalovala až k dnešnímu CEREC 3D.

Hlavními výhodami keramické náhrady CEREC oproti klasické bílé výplni je vysoká odolnost materiálu, žádné smrštění, perfektní estetika, dokonalé kontakty se sousedními zuby a krátký pracovní čas v ústech. Našim klientům můžeme nabídnout zhotovení keramických výplní, faset, korunek a menších můstků pomocí moderní technologie CEREC. Hlavní výhodou této metody je kompletní ošetření během jedné návštěvy v ordinaci, tedy na rozdíl od klasického postupu s otiskem není nutná druhá nebo třetí návštěva, další aplikace anestezie (injekce) ani provizorní výplň nebo korunka.

KEY LASER 3

KEY LASER 3 - revoluční stomatologické ošetření laserovou technologií

Přístroj Key Laser 3 ošetří: zubní kaz trvale a šetrně bez vrtání a bolesti, paradentozu bez použití skalpelu s krátkou dobou hojení, riziková místa vzniku zubního kazu u dětí, prořezávání zubů moudrosti bez chirurgického zásahu. Přesně vyhledá a šetrně odstraní zubní kámen na těžko dostupných místech.

To vše bezbolestně!   Jsme první ve zlínském kraji!

Pacient získá: bezbolestné ošetření, rychlejší hojení rány, kompletní terapie v rámci jednoho ošetření.

Léčba zubního kazu - bezkontaktní odstranění zubního kazu, ke sterilizaci povrchu zubu před pečetěním žvýkacích plošek a k ošetření citlivých zubních krčků (1). Ošetření kořenového kanálku - ke sterilizaci kořenového kanálku při zánětu zubní dřeně. Touto laserovou koncovkou je rovněž možné proniknout přes kořenový hrot, pokud již zánět pronikl až do oblasti kolem kořenového hrotu (2). Léčba zánětu dásní a přilehlé kosti - odstranění zubního kamene a sterilizaci zánětlivého okolí. Díky diagnostice laserové sondy přístroj vysílá laserový paprsek pouze do míst, kde je přítomen zubní kámen, samotný povrch zubu zůstává nedotčený (3). Chirurgie - používá se jako dokonalý chirurgický nůž. Výhodou je, že místo v okolí řezu nekrvácí, je sterilní a hojí se bez jizvy(4).

KEY LASER 3 KEY LASER 3 KEY LASER 3 KEY LASER 3

(Ošetření laserem

není hrazeno zdravotní pojišťovnou)

HEALOZONE

HEALOZONE - převratná technologie v léčbě zubních kazů

HEALOZONEPřístroj HealOzone odstraní zubní kaz v potenčním stádiu BEZ VRTÁNÍ během několika vteřin BEZ BOLESTI a BEZ NEPŘÍJEMNÝCH INJEKCÍ. Kazy, které byly ošetřeny ozónem, se již znovu nevytvoří!

HealOzone dokáže BEZBOLESTNĚ léčit: záněz dásní, opary, afty a desinfikovat kořenové kanálky.

HealOzone je určen pro všechny generace - od nejmenších až po nejstarší. Přístroj se používá s vysokou úspěšností např. v Anglii, Švýcarsku, Rakousku, Německu, Japonsku ...

Doba ošetřování přístrojem HealOzone je 20-60 vteřin!

Technologie HealOzone® dokáže vytvořit kolem napadeného zubu přímo v ústech pacienta vakuum, ve kterém se zubní kaz pomocí ozónové terapie zcela deaktivuje, a pomocí řízené remineralizace pak dojde k obnově normální struktury zubu. Řada kazů se pak nemusí opravovat vůbec, nebo je drobný defekt pouze zalit kompozitní pryskyřicí a zaleštěn, aniž by zůstal viditelný.

V zásadě platí: čím větší hloubka kazů v dentinu, tím delší je čas ošetření, čím lepší je možnosti přístupu ozónu, tím kratší je čas ošetření, po 20 sekundách je 99,9% bakterií způsobujících zubní kaz na povrchu zubu zcela deaktivováno, hloubka, ve které ozón působí v kariózním dentinu je 3 mm v rozmezí 40 vteřin.

(Ošetření HealOzonem není hrazeno zdravotní pojišťovnou)

Diagnodent-diagnostika zubního kazu - převratná technologie v léčbě zubních kazů

Diagnodent-diagnostika zubního kazu Diagnodent je přístroj, který využívá metody laserové fluorescence k detekci zubního kazu.

Dříve než se jej podaří najít pomocí zraku, lupy nebo rentgenu. Tento diodový laser odhalí místa s odvápněnou sklovinou. Zuby totiž mohou na pohled vypadat zcela neporušeně. Také objeví kaz v těžko přístupných místech - v mezizubních prostorech.

Jak je úspěšný?

Zrakem zubní lékař zachytí pouze jednu třetinu zubních kazů. Rentgenologické vyšetření sice vyšetří špatně dostupná místa, ale najde opět jen další třetinu. Diagnodentu unikne podle dostupných údajů jen 10% zubních kazů.

Jak vyšetření probíhá?

Není to ani zdlouhavé ani bolestivé. Podobně jako při vyšetření kovovými sondami prozkoumává zubní lékař přístrojem Diagnodent (sonda, pero) vaše ústa. Toto neinvazivní vyšetření zabere pár minut a ušetří vám mnoho dalších nepříjemností. Do ordinací se pořizují tyto přístroje za cenu přes 70 tisíc.

IMPLANTCENTER

Co je to piezochirurgie?

Piezochirurgie je nová metoda, která otevírá nové možnosti zejména v oblasti implantologie a kostní chirurgie. Speciálně vyvinuté tvrdokovové nástroje jsou ultrazvukem rozkmitány a umožňují extrémně šetrnou a atraumatickou práci s kostí.

Výhody oproti běžnému ošetření

Velkou výhodou piezochirurgie oproti konvenčním nástrojům, jako je vrtání a řezání kosti, je její selektivita. To znamená že kost je bez námahy preparována a měkké tkáně (např.: nervy, cévy nebo sliznice) zůstávají nepoškozené, dokonce i když dojde k přímému kontaktu s ultrazvukovou koncovkou. Další výhodou je, že při piezochirurgii téměř není přítomné krvácení, kost není traumatizována a hojení je tím pádem mnohem lepší. Tuto metodu používáme především u všech zákroků, u kterých je riziko poškození nervů nebo cév.

Endo IT Professional - strojové opracování kořenového kanálku

Výkonný motor má elektronicky nastavenu rychlost otáčení a kroutící moment pro každý jednotlivý kořenový nástroj, kterým se kanálek opracovává. Tím se eliminuje riziko zlomení kořenového nástroje, které je jinak častou a velmi nepříjemnou komplikací.

Umožňuje přesné strojové opracování kořenových kanálků, které méně oslabuje stěny kořene zubu a snižuje nebezpečí jejich prasknutí.

Beefill 2in1 - 3D plnění kořenových kanálků

Nejnovější přístroj na plnění kořenových kanálků. Kanálek je zaplněn ve dvou fázích. V první je zaplněn hrot kořene tzv. metodou vertikální kondenzace. V druhé fázi je kanálek zaplněn teplou gutaperčou která zajistí rovnoměrné zaplnění a dokonalé utěsnění kořenového kanálku.

Výhodou této metody je možnost optimálního zaplnění a nízké riziko následných komplikací. To vše je předpokladem pro následné a dlouhodobé využití ošetřeného zubu.

RENTGEN - PLANMECA PROLINE XC

Zubní rentgen Planmeca Proline XC je standard vysoké kvality, výkonnosti a snadnosti používání. Pokrokové technické řešení, snadné nastavení polohy pacienta a výjimečně čisté snímky.

Planmeca Proline XC se vyznačuje otevřeným konceptem polohování pacienta, anatomicky správnou zobrazovací geometrií a inteligentním řízením expozice, což přispívá vždy k úspěšnému snímkování. Otevřený koncept polohování dělá umístění pacienta rychlým, jednoduchým a přesným. Výsledkem jsou dokonalé snímky.

Systém tří laserových paprsků pomáhá přesně zorientovat referenční anatomické znaky. Velikost a tvar čelisti se u každého pacienta liší v závislosti od jeho velikosti, pohlaví, rasy a věku. U přístroje Planmeca Proline XC může uživatel nastavit tvar a velikost čelisti, která je charakteristická pro daného pacienta. Pomocí vertikální segmentace je možno zmenšit exponovanou oblast pouze na oblast zajímavou z hlediska diagnozy. Jednoduchou volbou na základním displeji je možno snížit dávku radiace na pacienta až o 80% v porovnání s expozicí celé panoramatické oblasti.

Planmeca Intra

 Planmeca Intra maximalizuje úroveň všech intraorálních radiografických technik a produkuje vyjímečně čisté snímky s vynikající ostrostí a maximem detailů. Zařízení využívá nejnovější technologie a vyhovuje všem požadavkům, speciálně v digitální intraorální radiografii.

Praktická konstrukce hlavy a ramene umožňuje rychlý a precizní proces snímkování.

Bezpečnost pacienta - Planmeca Intra obsahuje vysokofrekvenční generátor rentgenového záření, který pracuje s konstantním napětím. Dávka záření, které je pacient vystaven, se tak snižuje až na 25% ve srovnání s konvenčními AC generátory. Technologie založená na konstantním napětí rovněž zlepšuje kontrast, je absolutně reprodukovatelná a není ovlivňována kolísáním napětí v síti. Planmeca Intra poskytuje výjimečně jasné, ostré a podrobné snímky s maximální diagnostickou hodnotou.

Planmeca Intra využívá tu nejpokročilejší technologii a proto splní jakékoli požadavky, zejména v oblasti digitální intraorální radiografie. Planmeca Intra je prvním intraorálním rentgenem, u něhož lze nastavit hodnoty kV, mA a času. V libovolné anatomické situaci a za použití různých zobrazovacích technik tak získáte optimální snímek.

CLESTA II

Souprava japonské výroby.

Konzoly s instrumenty lze umístit v blízkosti ústní dutiny, umožňují tak rychlé zvednutí a pokládání koncovek bez kontroly očima. Rameno dovoluje hladký a snadný pohyb k nastavení individuální pracovní pozice. Dlouhé hadice zvyšují rozsah pohybu koncovky. Souprava je vybavena dvěma ovládacími panely. Zaoblené hrany, skleněné zabarvené plivátko, špičkový materiál polstrování a dokonalý design dohromady znamenají velmi příjemný a elegantní vzhled. Se soupravou BELMONTi díky snadné očistě a stabilitě barev máte jistotu, že budete mít pocit, že usedáte na nové a moderní zařízení.

AIR FLOW

Air-Flow, neboli pískovač. Pracuje na principu vysokého tlaku vody a vzduchu v kombinaci se speciálně granulovaným práškem, jedlou sodou. Několik let se prováděli výzkumy a nyní je použití jedlé sody v dentální hygieně takovou malou renesancí starých zubních past. Bez mechanického obrušování zubní korunky kartáčkem a abrazivní depurační pastou velmi rychle a hlavně šetrně vyčistit zub nejen od pigmentací a plaku, ale i neutralizuje povrchy zubů od kyselin a bakteriálních zbytků. Můžeme tak klientovi zajistit znovunavrácení původní bělosti zubů a ještě zvýšit pH v ústech tak, aby se pozastavily veškeré demineralizační procesy zubních tkání.

Po každém pískování samozřejmě následuje zalakování zubních korunek vysoce koncentrovaným fluoridovým lakem, který zaručí komplexní ochranu zubů před bakteriemi způsobujícími kaz, ale dokonce i zpomalí další pigmentování zubů.

VECTOR

Pokud již došlo k napadení zubů paradentózou, a kolem zubů se vytvořily parodontální kapsy, jsme schopni je léčit přístrojem VECTOR®, který je vůbec prvním bezkontaktním přístrojem na léčbu paradentózy.

Tenoučká sonda se zavádí přímo mezi zub a nemocnou dáseň a pomocí rozkmitání tekutiny nebo leštících médií v tomto prostoru se šetrně leští povrch zubu. To umožňuje hojení přilehlé dásně a její připojení k zubu pomocí nově vzniklé epiteliální výstelky.

 

ZOOM

Díky nejmodernější americké technologii bělení ZOOM®, která podléhá přísné certifikaci American Dental Association, dokážeme vybělit Vaše zuby během jediné hodiny až o 8 odstínů speciální chráněnou a bezpečnou procedurou pomocí plazmové lampy ZOOM®.

 

Ošetření bez bolesti a strachu

Redukce a odstranění bolesti a strachu jsou velmi důležité jak pro pacienty a jejich psychiku, tak i pro klid výkonu, tedy lepší práci ošetřujícího personálu. Při vdechování způsobuje toto inhalační analgetikum zmírnění bolesti a zklidnění, navíc pomáhá snižovat pocit strachu. Nástup účinku je téměř okamžitý. Úspěšně se využívá mimo jiné v takových situacích, jako je např. akutní trauma, repozice fraktur, manipulace s klouby, bolestivé diagnostické zákroky, ošetřování ran, drenáž abscesů a porod. Směs  začíná působit několik minut od začátku podávání. Po 5-10 minutách od skončení podávání jsou zbytkové účinky zanedbatelné. Bohaté zkušenosti s použitím ukazují, že se jedná o velmi bezpečné analgetikum s minimálními vedlejšími účinky.

Dentální centrum Happy smile, Otrokovice, Česká republika

úvodklinika děti3D prohlídkaslužbycertifikacekontakt