Dentální centrum Happy smile: SLUŽBY

Estetická stomatologie / stomatologický robot CEREC

CEREC 3D Přístroj CEREC 3D vám dokáže během dvou hodin nahradit kompletně zub. Co to vlastně CEREC znamená? Název vychází ze slovního spojení CEramic REConstruction, a jde o nejmodernější počítačový systém, který sám virtuálně navrhne a vymodeluje celokeramické zubní plomby, korunky, či fasety. Výzkum této metody začal již v roce 1980 na univerzitě v Curychu a první pacient byl ošetřen před dvaceti lety, od té doby se metoda stále zdokonalovala až k dnešnímu CEREC 3D.

Přístroj CEREC se skládá ze tří částí:

skener, 3D software a fréza. Stomatolog poškozený zub vypreparuje a odstraní tkáně poškozené kazem. Potom zub a jeho okolí naskenuje speciální kamerou z několika úhlů přímo v ústech pacienta a výsledná data přenese do počítače. Speciální software potom navrhne optimální rekonstrukci, kterou lékař může podle svých představ dále upravovat. Třetí fází je samotná výroba zubu. Z keramického bločku diamantové vrtáky během několika minut vyrobí dokonale propracovanou náhradu.

CERECNašim klientům můžeme nabídnout zhotovení keramických výplní, faset, korunek a menších můstků pomocí moderní technologie CEREC. Hlavní výhodou této metody je kompletní ošetření během jedné návštěvy v ordinaci, tedy na rozdíl od klasického postupu s otiskem není nutná druhá nebo třetí návštěva, další aplikace anestezie (injekce) ani provizorní výplň nebo korunka.

Hlavními výhodami keramické náhrady CEREC oproti klasické bílé výplni je vysoká odolnost materiálu, žádné smrštění, perfektní estetika, dokonalé kontakty se sousedními zuby a krátký pracovní čas v ústech. Keramické výplně se hodí především k ošetření větších defektů zubů, hlavně na zadních zubech, které jsou často ošetřeny velkými amalgamovými výplněmi.

Proč CEREC - Chrání a udržuje vlastní strukturu zubu - Keramika je biokompaktibilní materiál - Pouze jedna návštěva lékaře - Perfektní vzhled - Špičková kvalita materiálu - Dlouhá životnost náhrady.

Zhotovení keramických výplní

CEREC CEREC CEREC
1. Před ošetřením 2. Příprava a navržení budoucí
náhrady počítačem.
3. Keramický bloček, ze kterého
je náhrada vyfrézována.
CEREC CEREC  
4. Hotový výrobek připravený
k fixaci v dutině ústní.
5. Dokončená rekonstrukce.  

Keramické fazety

CEREC CEREC  
Před ošetřením
Nevyhovující tvar zubu způsobuje
Po ošetření
Rekonstrukce tvaru malého řezáku
pomoci keramické fazety.
 

VÝROBA KERAMICKÉ NÁHRADY KROK ZA KROKEM

CEREC  

1. Příprava
Odstranění nefunkční náhrady nebo zubního kazu - Příprava zubu pro nafocení speciální kamerou

CEREC CEREC CEREC

2. Výroba
Nafocení vypreparovaného zubu - Navržení tvaru zubu za pomoci 3D programu - Vyfrézování náhrady z keramického bločku ihned po navržení v počítači

CEREC  

3. Dokončení
Nasazení vyfrézované náhrady - Konečné individuální upravení a doleštění

 

Video o technologii CEREC AC

 

facebook
twitter
wifi
Přijďte si i vy pro nový úsměv
ordinační hodiny
ohodnoťe naši práci
dárkové poukázky
e-mail

Dentální centrum Happy smile, Otrokovice, Česká republika

úvodklinika děti3D prohlídkaslužbyhodnocení certifikacekontakt