Rafael dentální klinika: SLUŽBY

Bělení zubů

bělení zubůBělení zubů je bezpečná procedura, jejíž podstatou je štěpení pigmentů, které se z různých důvodů na zubech usazují. Těmito důvody mohou být nadměrná konzumace kávy, čaje nebo červeného vína, dále pak kouření, vliv léků, endodontické ošetření anebo zcela přirozené stárnutí.

Ordinační bělení

Probíhá v jednom sezení pod kontrolou stomatologa. Zubní lékař nanese pacientovi na okraj dásně tzv. ochrannou barieru, kterou vytvrdí halogenovou lampou a poté aplikuje bělící gel, který je aktivován ZOOM® lampou .Gel se nechává na zubech působit 15-20 minut. Po uplynutí daného času se hlavní část gelu odsaje savkou a zbytek setře a aplikuje se gel nový. Celý postup lze opakovat až 3x v jednom sezení, v závislosti na požadovaném odstínu. Po těchto max. 60 minutách je viditelný rozdíl, výsledný efekt je však stoprocentní až druhý den

Vnitřní bělení

zbarveného mrtvého zubu, který byl endodonticky ošetřen. Po odstranění výplně se vyčistí dřeňová dutina a důkladně se uzavře vchod do kořenových kanálků. Poté se aplikuje speciální bělící gel a zub se provizorně uzavře. Postup lze opakovat do dosažení požadovaného výsledku a zub se poté uzavře definitivně výplní. Tuto techniku lze velmi úspěšně kombinovat s technikou ordinačního bělení zubů.

Domácí bělení

bělení zubůPři domácím bělení zubů se využívají gely s mnohem menší koncentrací H2O2, ten je často v bělícím přípravku dodáván jako karbamid peroxidu. Gel si nanáší sám pacient do plastových nosičů, které byly vyrobeny v zubní laboratoři přesně podle modelů jeho chrupu. Nosiče si pak zavede do úst, kde zůstávají po potřebnou dobu, danou koncentrací H2O2 a způsobem domácího bělení. Tato technika je vhodná u lidí s vyšší vnímavostí bolesti, u zubů resistentních na bělení, kde je potřeba, aby bělící gel působil dlouhodobě (až měsíce), a také při kombinovaném bělení, kdy stabilizuje a rozvíjí efekt dosažený ordinačním bělením. Při dodržení pokynů zubního lékaře či dentální hygienistky a při pravidelných kontrolách v průběhu bělení se jedná o metodu bezpečnou i při dlouhodobém užívání. Výhodou je též možnost využít nosiče a zbylý gel při opakování bělení, např. po 1 roce, když už máte pocit, že zuby jsou opět zabarveny.

 

 

facebook
twitter
wifi
Přijďte si i vy pro nový úsměv
ordinační hodiny
ohodnoťe naši práci
dárkové poukázky
e-mail

Rafael dentální klinika, Zlín, Česká republika

734 291 111 / 776 800 312

úvodklinikatýmděti3D prohlídkaslužbyhodnocení certifikacekontakt