Dentální centrum Happy smile: SLUŽBY

Zubní implantáty

Zubní implantáty plní kromě životně důležitých funkcí jako je kousání a žvýkání i funkci estetickou, neboť jsou rozhodující pro celkový výraz našeho obličeje, osobitý šarm a dokonalý úsměv. Výborný stav chrupu je předpokladem pro bezchybnou výslovnost a dodává pocit spokojenosti v každém okamžiku našeho života. Je také naší vizitkou, podle které nás naše okolí hodnotí. Jak je zdraví zubů důležité, dokážeme bohužel často ocenit, až když je pozdě, v okamžiku, kdy o některý zub přijdeme.

Chybějící zub nám obvykle způsobuje různé nepříjemnosti, naše schopnost jíst a vyslovovat je narušena, o vzhledu v případě ztráty předních zubů nemluvě. Řešení naštěstí existuje, neboť chybějící zuby lze kromě můstku nebo umělého chrupu úspěšně nahradit zubním implantátem, který splňuje všechny funkce původního zubu a navíc je jeho přirozenou a věrnou kopií.

Co je zubní implantát

implantátyJedná se o titanový šroubovitý pilíř nahrazující kořen zubu, který se během krátkého chirurgického zákroku zavede do čelisti. Titan je bez komplikací přijímán lidským tělem, alergie na něj se téměř nevyskytují. Tento "umělý kořen" tvoří stabilní základ pro dlouhodobé upevnění korunky a zároveň elegantně vyplňuje mezeru po chybějícím zubu, která by v budoucnu mohla v důsledku stažení kosti vyústit až v úbytek kostní hmoty.

 Kdy je vhodné použití implantátu

Vhodným kandidátem pro implantaci je téměř každý v jakémkoliv věku, kromě pacientů s některými chronickými či systémovými onemocněními (např. diabetes) a těžkých kuřáků. Kouření totiž zvyšuje teplotu v dutině ústní a může snížit pravděpodobnost úspěšnosti implantace. Metoda taktéž není vhodná pro děti a dospívající, u kterých ještě nebyl ukončen kostní růst. O tom, zda je pro vás dentální implantát vhodným řešením, rozhoduje zubní lékař specialista na základě informací z rentgenového snímku případně CT přístroje a dalších skutečností. K provedení úspěšné implantace je nezbytné, aby hmota čelistní kosti byla dostatečná a kvalitní, pacient musí provádět bezchybnou ústní hygienu a jeho organismus musí disponovat normální schopností hojení ran.

implantáty implantáty implantáty implantáty
funkčně i vzhledově
je implantát plně
srovnatelný s původním zubem
náhrada jednoho zubu implantátem řešení ztráty více zubů implantáty jsou řešením
i pro bezzubou čelist

Kolik zubů může být implantáty nahrazeno

implantátyPokud jste přišli pouze o jeden zub a zvolíte-li si jako řešení této situace dentální implantát, nebudete muset obětovat zdravé vedlejší zuby, jejichž broušení by bylo nutné, pokud byste se rozhodli pro můstek.

Podobné je to i se ztrátou dvou a více zubů. Můstek může nést dvojice dentálních implantátů a opět nebude nutné ničit vedlejší zdravé zuby.

Pokud potřebujete celkovou či částečnou snímatelnou zubní náhradu, dentální implantáty zajistí její bezpečné ukotvení, přičemž bude stále možné ji jednoduše z úst vyndat a vyčistit a zároveň se vyhnete nepříjemnostem častým při nasazování protéz na vlastní zuby.

implantáty implantáty implantáty implantáty
mezera vzniklá ztrátou zubu zavedení implantátu
do čelistní kosti
připevnění podpěry
budoucí korunky zubu
nasazení finální
korunky na podpěru

MOŽNÉ KOMPLIKACE

Proces implantace se může pochlubit vysokým procentem úspěšnosti - až 90%. Selhává nejčastěji následkem kouření, užíváním některých druhů léků nebo vlivem nedostatečného množství kostní hmoty v okolí implantátu. Alergie na titan je vzácná a prakticky se nevyskytuje. Nepříjemnou komplikací může být vznik infekce nebo mechanické poškození (ulomení) implantátu. Pokud se první pokus implantace z nějakého důvodu nezdaří, náhrada může být provedena během několika měsíců.

Shrnutí faktů o dentálních implantátech

Dentální implantáty jsou nejvěrnějšími náhradami vlastních zubů, neboť jsou pevně usazené (vrostlé do čelisti). Jsou velmi odolné a vydrží obvykle desítky let. Při implantaci odpadá nutnost broušení zdravých zubů prováděného při nasazování klasických můstků, které jsou alternativní metodou náhrady chybějících zubů. Zubní implantáty zabraňují úbytku čelistní kosti. Implantáty jsou finančně nákladnější než můstky a protézy. Péče o implantáty je stejná jako o přirozené zuby, je však nutné ji provádět důsledně a bezchybně a pravidelně navštěvovat zubního lékaře.

 

facebook
twitter
wifi
Přijďte si i vy pro nový úsměv
ordinační hodiny
ohodnoťe naši práci
dárkové poukázky
e-mail

Dentální centrum Happy smile, Otrokovice, Česká republika

úvodklinika děti3D prohlídkaslužbyhodnocení certifikacekontakt