Rafael dentální klinika: SLUŽBY

Diagnostika a léčba zubního kazu

KaVo DIAGNOdent Pomocí přistroje budou nalezeny Vaše zubní kazy již v období jejich vzniku. Tedy ještě dříve než při běžném vyšetření zubním lékařem

Co je to Diagnodent?

Diagnodent je přístroj, který využívá metody laserové fluorescence k detekci zubního kazu. Dříve než se jej podaří najít pomocí zraku, lupy nebo rentgenu. Tento diodový laser odhalí místa s odvápněnou sklovinou. Zuby totiž mohou na pohled vypadat zcela neporušeně. Také objeví kaz v těžko přístupných místech - v mezizubních prostorech.

Jak je úspěšný?

Zrakem zubní lékař zachytí pouze jednu třetinu zubních kazů. Rentgenologické vyšetření sice vyšetří špatně dostupná místa, ale najde opět jen další třetinu. Diagnodentu unikne podle dostupných údajů jen 10% zubních kazů.

Jak vyšetření probíhá?

Není to ani zdlouhavé ani bolestivé. Podobně jako při vyšetření kovovými sondami prozkoumává zubní lékař přístrojem Diagnodent (sonda, pero) vaše ústa. Toto neinvazivní vyšetření zabere pár minut a ušetří vám mnoho dalších nepříjemností. Do ordinací se pořizují tyto přístroje za cenu přes 70 tisíc.

Vznik zubního kazu

Zubní kaz je jedním z nejčastějších onemocnění dnešní populace. Lidstvo ale začal intenzivně trápit od 18. století. Jeho vznik ovlivňuje mnoho faktorů. Hlavním z nich je tzv. zubní plak. To je povlak, který vzniká na hůře přístupných místech zubů (krčky, rýhy atd.) a obsahuje bakterie, které se zásadně podílí na vzniku zubního kazu. Mezi další faktory patří dědičné dispozice, složení a množství slin, pohlaví, věk, způsob výživy, technika čištění apod..

Léčba zubního kazu

Zubní lékař postupuje při léčbě zubního kazu podle toho, jakou část zubu již onemocnění zasáhlo. Nejznámějším a jistě u pacientů neoblíbeným, je preparace dutiny („vrtání“), která se zaplní zejména tzv. plastickými materiály („plomba“). Méně rozsáhlé kazy se ošetřují pomocí poměrně nové metody - ozonu. Narozdíl od klasické léčby není tato léčba tak nepříjemná. Právě kazy, které se dají odstranit ozonem, pomáhá nalézt přístroj Diagnodent. Nejdůležitější je ale prevence - tedy skladba potravy a dodržování zubní hygieny.

 

facebook
twitter
wifi
Přijďte si i vy pro nový úsměv
ordinační hodiny
ohodnoťe naši práci
dárkové poukázky
e-mail

Rafael dentální klinika, Zlín, Česká republika

734 291 111 / 776 800 312

úvodklinikatýmděti3D prohlídkaslužbyhodnocení certifikacekontakt